Zimowy spacer z niemowlakiem? Czemu nie!

Zimowa aura walnie może przyczynić się do niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych nie tylko u osób dorosłych, ale także – a może przede wszystkim u naszych pociech. Zimowe spacery to temat, który od zawsze wzbudza wiele kontrowersji, wszak mamy najlepiej wiedzą, iż niemowlęcia są ciepłolubne, a ponadto bardziej narażone na rozmaite infekcje. Czy to dostateczny powód, by zaprzestać zimowych spacerów? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Racjonalnym okiem pediatry

Z opinii większości pediatrów płynie dość jasny przekaz – zimowy spacer z niemowlakiem owszem, ale dopiero w czwartym tygodniu życia. W tygodniu trzecim zaś zaleca się tzw. werandowanie. Czynność ta polega innymi słowy na hartowaniu malca poprzez ciepły ubiór i otwarcie okna. W pierwszej fazie werandowania wystarczy 7-10min na oswojenie pociechy z nową sytuacją, która wynika z obniżenia temperatury. Z każdym dniem należy wydłużać ów proces o 2-3 minuty. Po okresie werandowania pora na pierwszy spacer. Powinien trwać on w zależności od temperatury powietrza – maksymalnie godzinę. W tej kwestii również mamy do czynienia z notorycznym wydłużaniem tego czasu, aczkolwiek warto pamiętać, że górna granica oscyluje wokół 3h. Wszystko zależy od aury oraz tego, jak przygotowaliśmy niemowlę.

Odpowiednia wyprawka to podstawa

Zacznijmy od ubioru. Dziecko powinno być ubrane w klasyczną i tradycyjną cebulkę. Na początku warto pamiętać o jednorazowej pieluszce – może być także tetrowa. Kolejna część garderoby to body z długim rękawem. Doskonałe rozwiązanie stanowi trzymający ciepło welurowy, tudzież frotowy pajacyk, bądź inna – podobna część ubioru. Nie należy zapominać, iż ogromną ilość ciepła z organizmu wydobywają stopy, zatem ciepłe i grube skarpetki są absolutną podstawą. Na koniec odzież wierzchnią stanowić powinien kombinezon z wszytymi rękawicami, bądź tzw. kombinezon śpiworek. Jeśli chodzi o główkę, to działa ona podobnie jak stopy – wydziela ona spora ciepła, dlatego obecność porządnej czapeczki jest obowiązkowa. Doskonałą propozycją jest najnowsza kolekcja zimowych czapek renomowanej marki Elodie Details

czapki marki Elodie Details

Wygoda także ma znaczenie

Na spacery zimowe warto wyposażyć się w odpowiedni wózek. Najrozsądniejszym wyborem będzie rzecz jasna wózek głęboki, zaś położenia dziecka powinno być płaskie. Wówczas ograniczamy przypływ mroźnego powietrza, a zatrzymujemy wewnątrz ciepło. Denko wózka warto dodatkowo zabezpieczyć używając wysokiej jakości koca. Fantastyczną propozycją jest najnowsza kolekcja zimowa prestiżowej marki La Millou Velvet.

Kocyki La Millou Velvet

 

Dobrym pomysłem może się okazać kocyk tkany – warto zapoznać się z ofertą marki Poofi.

Kocyki tkane Poofi

 

Alternatywną opcję stanowi także inna popularna marka – LAMIUM MOLOMOCO, która zaprezentowała kolekcję kocyków z myślą o zimowych spacerach z niemowlakami. W trakcie spaceru warto pamiętać o odpowiedniej organizacji. Podręczna torba, plecak, a nawet organizer to rewelacyjny pomysł, który zapewni wygodę zarówno mamie, jak i dziecku.

Kocyki Lamium Molomoco

 

Podsumowanie i wnioski

Spacer zimowy z niemowlęciem pomimo wielu czyhających niebezpieczeństw paradoksalnie może wpłynąć na malca prozdrowotnie. Stanie się tak pod warunkiem, że zadbamy o każdy detal jego wyposażenia. Eksperci twierdzą, iż racjonalnie hartowanie malca w czwartym tygodniu życia może przynieść wiele korzyści jeśli zachowamy we wszystkim umiar i będziemy myśleć racjonalnie. Mamom nie pozostaje nic innego niż życzyć samych cudownych spacerów i tej wyjątkowej zimowej aurze.

Zimowy spacer z niemowlakiem? Czemu nie!
5 (100%) 1opinii
Share
Posts published: 47

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyrights © 2017  Mamakupuje.pl