Rok w… – wyjątkowa seria książeczek dla najmłodszych

Czytanie poszerza wyobraźnię, rozwija mózg i sprawia, że nasze pociechy stają się jeszcze ciekawsze świata i głodne wiedzy. Czytanie maluchom to bagaż przyborów, który wkładamy w ich plecak na całe życie. Zdają sobie sprawę z tego twórcy różnych kampanii,
w tym tej najpopularniejszej „Cała Polska czyta dzieciom”. I choć małe dzieci nie potrafią czytać samodzielnie, to powstała interesująca seria książek, która im to umożliwia. Praktycznie już od kołyski… Poznajcie Rok w…

Seria Rok w… to wyjątkowe duże książki formatu A4 wykonane z grubego kartonu. Jest to nieprawdopodobny pomysł na wciągnięcie najmłodszych do zabawy, na poznawanie świata oraz na wyrobienie nawyku sięgania po książki. Rok w… nie został napisany (no, prawie). Jego autorką są różne ilustratorki, które pokazują na kartach (a raczej kartonach) tej książki to samo miejsce w różnych okolicznościach przyrody. Przyjrzyjmy się więc bliżej poszczególnym seriom:

Rok w mieście

Rok w mieście ksiażkaPierwsza książka z serii. Autorka, ilustratorka Katarzyna Bogucka, prezentuje każdy miesiąc spędzony w mieście. Każda kolejna strona to inna rozkładówka, z tymi samymi bohaterami oraz w tym samym miejscu. Dzięki temu, że książka jest duża można wpatrywać się w nią godzinami i szukać postaci, które zmagają się z zimnem i śniegiem, wyczekują marcowego słońca lub grzeją się w lipcowym skwarze. Każdy miesiąc ilustruje inne sytuacje i pokazuje jak różnorodny jest nasz rok z życia.

 

 

 

Rok w lesie

Rok w lesieChronologicznie druga książka wyszła nakładem Naszej Księgarni w październiku 2015 roku. Tym razem w rolę autorki wcieliła się ilustratorka Emilia Dziubak. To wydanie prezentuje nam rok w lesie. Maluchy mogą uczyć się jak wygląda ekosystem leśny od stycznia, przez lipiec, aż do grudnia. Obserwują zwierzaki w różnych porach roku, dzięki temu rozwijają kreatywność i dowiadują się wiele o zwyczajach bohaterów skrywających się gdzieś w leśnej gęstwinie.

 

 

 

Rok w przedszkolu

rok w przedszkolu książeczkaTematycznie książka przeznaczona dla dzieci nieco starszych, ot choćby w wieku 3 lat. Idealny pomysł na przygotowanie dziecka do pierwszego samodzielnego pójścia do przedszkola. Rok w przedszkolu jest bardzo ciekawy i różnorodny. Książka pokazuje dzieci w różnych sytuacjach, różnie ubrane i wykonujące różne czynności. Dzięki temu nasz maluch może wyrabiać sobie obraz tego, jak wygląda przedszkole i co się tam robi. Rok w przedszkolu to pierwsza książka ilustrowana przez mężczyznę, Przemysława Liputa.

 

 

Rok na wsi

rok na wsi książeczka dla dzieciWydana w połowie mijającego, 2017, roku. Rok na wsi prezentuje się niezwykle interesująco. Ileż to rzeczy może dziać się na wsi? Doskonała „czytanka” dla każdego dziecka, dlatego, że przed maluchami-mieszczuchami odsłania uroki życia na wsi, a mieszkańcom wsi pozwala na opisanie tego co dzieje się za ich oknem. Książka o ujmującym uroku i dużej dawce nauki.

 

 

 

 

Rok w krainie czarów

rok w krainie czarówCoś specjalnie dla marzycieli. Najbardziej zwariowana i najnowsza książka z tej serii. Ilustrowana przez Macieja Szymanowicza, wykorzystuje znane postaci z baśni, bajek i legend. W sposób najbardziej magiczny wykorzystuje dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Kształtuje obraz świata magicznego czym zachęca do marzeń. Wyjątkowa książka ozdobiona przepięknymi ilustracjami.

 

 

Rok w… to seria książek o niebagatelnym znaczeniu dla rozwoju naszego dziecka. Już od najmłodszych lat może skupić się na poznawaniu świata nie tylko rzeczywistego, ale także tego skrywającego się na kartach książek. To doskonały pomysł na rozwijanie wyobraźni, kreatywności i zdolności obserwacji u naszej pociechy. Polecamy wszystkim, bez względu na wiek!

Rok w… – wyjątkowa seria książeczek dla najmłodszych
5 (100%) 2opinii
Share
Posts published: 47

One comment

  1. Neorobot napisał(a):

    Bardzo ciekawe propozycje 🙂 Zdecydowanie za mało mam czyta swoim dzieciom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyrights © 2017  Mamakupuje.pl