Otulacz dla niemowlaka Woombie – sposób na łagodne oswojenie noworodka ze światem zewnętrznym

Dziecko przychodząc na świat, zostaje narażone na kontakt z mnóstwem różnorodnych bodźców, do których nie jest przyzwyczajone. Przejście ze środowiska, jakie miało w brzuchu mamy do środowiska zewnętrznego może wywoływać stres. Dlatego maluch potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, które zapewnia mu przede wszystkim bliski kontakt z mamą. Noworodek większość dnia przesypia, ale spokojny sen mogą zapewnić jedynie bodźce zbliżone do tych, które są dostarczane w łonie matki. Właśnie z tego względu, a także w celu właściwego ogrzania ciała dziecka, stosuje się otulacze. Niestety większość z nich krępuje ruchy dziecka i stwarza niebezpieczeństwo wywołania dysplazji stawów biodrowych.

 W otulaczu Woombie  jak u mamy w brzuchu

Otulacz dla dzieci Woombie jest rekomendowany przez Instytut Matki i Dziecka jako jeden z najbezpieczniejszych otulaczy dla niemowlaków. Został wykonany z elastycznej, lekkiej i przewiewnej tkaniny, która nie krępuje naturalnych ruchów dziecka, a jednocześnie ułatwia zachowanie najlepszej pozycji na plecach, która jest wskazana dla noworodków. Znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia śmierci łóżeczkowej, a przede wszystkim dziecko jest otulone w taki sposób, że ma poczucie, jakby znalazło się z powrotem w brzuchu mamy. W efekcie dziecko szybko się uspokaja, a jego sen jest głębszy i dłuższy. Ergonomiczny kształt otulacza Woombie sprawia, że dziecko jest otulane w bardzo naturalny sposób.

Korzyści płynące ze stosowania otulacza Woombie

Swoboda ruchów, jaką dziecko zyskuje dzięki otulaczowi Woombie jest nieoceniona. Inne otulacze są znacznie sztywniejsze, przez co maluch pozostaje w sztywnej pozycji, a to szkodzi bioderkom, a także układowi krążenia. Elastyczność otulacza Woombie pozwala na swobodny ruch, a jednocześnie uniemożliwia wykonanie zbyt gwałtownych ruchów oraz machanie rączkami wokół twarzy, które prowadzi niekiedy do zadrapań i zwiększa też nerwowość dziecka. Otulacz  Woombie bardzo łatwo się zakłada, dzięki czemu nie trzeba wybudzać malucha, aby zmienić pieluszkę i jest idealny na każdą porę roku. Można go stosować w łóżeczku i wózku. Istnieje też specjalna wersja do fotelików samochodowych.

Otulacz dla dzieci Woombie można zakupić w sklepie internetowym www.otulaczwoombie.pl
Otulacz dla niemowlaka Woombie – sposób na łagodne oswojenie noworodka ze światem zewnętrznym
4 (80%) 1opinii
Share
Posts published: 47

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyrights © 2017  Mamakupuje.pl