Butelki antykolkowe – ulga dla płaczącego maluszka

Kolka to dolegliwość, która czasem dopada najgrzeczniejszego i najdzielniejszego nawet malucha. Nie budzi więc zdziwienia sytuacja, w której rodzice próbują wszystkiego, aby ulżyć w cierpieniu najukochańszej istotce na ziemi – swojemu dziecku.

Technologia na straży ulgi maleństwa

Nie do końca znane są przyczyny powstawania kolki, lecz aż za dobrze wiadomo, jakie są typowe jej objawy. Podkurczone nóżki, zapłakana buzia, napinanie ciała oraz napinanie brzuszka to objawy znane bez wyjątku wszystkim matkom. Na szczęście technologia wychodzi naprzeciw również maluszkom – powodując, iż walka z dziecięcymi dolegliwościami staje się coraz bardziej skuteczna i prostsza.

Na pomoc cierpiącym dzieciom przychodzą dedykowane nieprzyjemnej i dokuczliwej walce z bólem butelki antykolkowe. Ich specjalna budowa sprawia, iż do butelki pełnej mleka nie dostają się pęcherzyki powietrza, które znacznie mogą utrudniać przyjmowanie pokarmu oraz jego trawienie. Wśród butelek na szczególną uwagę zasługują  butelki antykolkowe Tommee Tippee, dr Brown oraz Avent.


Butelki Tommee Tippee – Odpowietrzanie przede wszystkim

Butelki antykolkowe Tommee TippeeButelki Tommee Tippee wyróżnia specjalne, optymalne odpowietrzanie podczas karmienia. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej rurce pokarm dostaje się do buzi dziecka bez powietrza, które jest największym zagrożeniem, wywołującym powstawanie kolki. Dodatkowym plusem jest zaworek antykolkowy. Specjalny smoczek zaprojektowany tak, by ułatwić obejmowanie go ustami, przez co również zmniejsza się ryzyko połknięcia powietrza przez maleństwo. Butelka antykolkowa Tommee Tippee ponadto umożliwia karmienie bez chwili przerwy – tak długo, aż dziecko się nasyci. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż smoczek jest miękki i naturalny w dotyku; dzięki temu zdecydowanie ułatwia scalenie karmienia piersią oraz butelką. Butelkę trzyma się wyjątkowo wygodnie, dzięki czemu jeszcze bardziej wzrasta komfort karmienia dziecka.

Butelka antykolkowa dr Brown Natural Flow – przełom w walce z kolką

Butelka antykolkowa dr BrownButelka antykolkowa dr Brown charakteryzuje się unikalnym, opatentowanym systemem odpowietrzania o nazwie Natural Flow. Dzięki niemu do butelki nie tylko nie dostaje się powietrze, ale także eliminowana jest próżnia, która również przeszkadza dziecku w swobodnym i komfortowym przyjmowaniu pokarmu. Ten dwuetapowy mechanizm sprawia, iż korzystanie z butelki antykolkowej dr Brown jest najbardziej zbliżone do procesu naturalnego karmienia piersią.

System Natural Flow powstał w celu wyeliminowania nie tylko dokuczliwego problemu kolki, ale również kłopotów związanych z gazami. Ponadto innowacyjny mechanizm nie dopuszcza do zmieszania się mleka z powietrzem – a wszystko to dzięki dwuczęściowemu systemowi antykolkowemu. Wybierając butelkę dr Brown warto mieć na uwadze, iż pozwala ona na zachowanie priorytetowych w karmieniu dziecka składników odżywczych oraz witamin C, A oraz E.

Butelka antykolkowa dr Brown zobacz jak działa

 

Butelka antykolkowa Avent – Ergonomiczny kształt

Butelka antykolkowa Avent Butelka antykolkowa Avent to kolejna propozycja z doskonałych butelek antykolkowych. Podobnie jak poprzednie, wyróżnia się mechanizmem wspomagającym walkę z kolką. Co ważne, w momencie karmienia zaworek butelki otwiera się, przez co umożliwia dopływ powietrza do butelki, a nie do brzuszka dziecka. Powoduje to zdecydowanie wyższy poziom komfortu karmienia malucha – jak w dzień, tak i w nocy. Butelkę antykolkową Avent wyróżnia także wyjątkowy, ergonomiczny kształt, nie pozostający bez znaczenia podczas karmienia – dzięki temu karmienie staje się jeszcze większą przyjemnością zarówno dla mamy, jak i maluszka. Godnym uwagi jest smoczek mini Ariflex – ergonomiczny oraz wyjątkowo miękki. Imituje on pierś matki i pozwala dziecku ssać według naturalnego rytmu. Trzy części butelki sprawiają, iż jest ona wyjątkowo niekłopotliwa w czyszczeniu, co również przekłada się na większy komfort użytkowania.

Warto włączyć do akcesoriów dla maluszka butelki antykolkowe. Nie tylko pomogą w walce z tą dokuczliwą dolegliwością, ale – co równie istotne – pomogą jej zapobiegać. Nie ma przecież niczego bardziej cieszącego serce mamy, niż dziecko, które jest uśmiechnięte i ciekawe świata.
Butelki antykolkowe – ulga dla płaczącego maluszka
5 (100%) 1opinii
Share
Posts published: 47

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyrights © 2017  Mamakupuje.pl