Adapter do pasów bezpieczeństwa w ciąży

Wiadomość o ciąży wręcz przemeblowuje życie przyszłych rodziców, a w szczególności kobiety. Od razu pojawia się pytanie, co można zrobić, aby dziecko urodziło się zdrowe i miało doskonały start w przyszłość. Jedną z istotnych kwestii stanowi bezpieczeństwo przyszłej mamy podczas podróżowania. Pasy bezpieczeństwa w samochodach niestety nie są dostosowane do potrzeb kobiet w ciąży, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się adapterowi do pasów bezpieczeństwa.

Jakie zagrożenia stwarzają pasy bezpieczeństwa w ciąży?

Pasy bezpieczeństwa po zapięciu znajdują się na poziomie podbrzusza, czyli w miejscu, w którym rozwija się dziecko. Powodują ucisk na brzuch kobiety i wywołują dyskomfort, a na dodatek w przypadku gwałtownego hamowania lub wypadku uderzają w tą część ciała, co powoduje wzrost ryzyka odklejenia się łożyska i poronienia. W momencie wypadku przyspieszenie działające na ciało kobiety powoduje, że zachowuje się ono jakby ważyło 3-5 ton. Efektem nacisku takiej masy może być uszkodzenie płodu. Z tego względu adapter do pasów dla ciężarnych jest dobrym rozwiązaniem, aby zmniejszyć ryzyko wymienionych problemów.

Jak działa adapter do pasów bezpieczeństwa w ciąży?

W pasach bezpieczeństwa problem stanowi przede wszystkim pas biodrowy, a adapter do pasów w ciąży powoduje, że układa się on poniżej podbrzusza. Łatwo go zamontować, ponieważ jest wyposażony w odpowiedni system z paskiem. Brak właściwej ochrony kobiet w ciąży w trakcie jazdy jest nadal rzadko poruszanym problemem, dlatego warto zwrócić uwagę na potencjalne korzyści, jakie zapewnia adapter.

Jak działa adapter do pasów dla kobiet w ciąży BeSafe

Dlaczego warto stosować w trakcie ciąży adapter do pasów?

Prawidłowo usytuowany pas chroni zarówno matkę, jak i jej dziecko, a adapter do pasów dla kobiet ciężarnych nie wywołuje ucisku na podbrzusze i nie przemieszcza się, dzięki czemu nawet w momencie wypadku ryzyko poważnych konsekwencji zostaje ograniczone do minimum, ponieważ nacisk jest wywoływany na miednicę, a nie bezpośrednio na podbrzusze. Zmniejsza się prawdopodobieństwo poronienia i odklejenia łożyska. Ponadto przyszła mama zyskuje ogromny komfort podczas jazdy samochodem. Już od drugiego miesiąca ciąży warto stosować adapter do pasów. Jego podstawową zaletą jest to, że nie opina brzucha i zapewnia wygodę oraz bezpieczeństwo podróżowania.

Wpływ adaptera na funkcjonalność pasów

Wiele osób przed dokonaniem zakupu zastanawia się, czy adapter do pasów bezpieczeństwa w ciąży nie oddziałuje negatywnie na funkcjonalność pasów, ale jest tak skonstruowany, że nie obniża poziomu bezpieczeństwa, a nawet je zwiększa.

Instalacja adaptera do pasów dla kobiet w ciąży BeSafe

Adapter do pasów bezpieczeństwa w ciąży
5 (100%) 1opinii
Share
Posts published: 47

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyrights © 2017  Mamakupuje.pl