Żyrafa Sophie – fantastyczny stymulator zmysłów

Gdy dziecko przychodzi na świat, jego zmysły nie są jeszcze dobrze rozwinięte, dlatego zabawki, które je stymulują są jak najbardziej pożądane. Wykonane z bezpiecznych materiałów umożliwiają maluchom poznawanie świata także poprzez branie ich do buzi. Żyrafka Sophie to śliczna zabawka, która wzbudza zainteresowanie dzieci w pierwszych miesiącach życia, ale jest również uwielbiana nawet przez trzylatki.

Żyrafa Sophie – Zabawka z ponad 50-letnią tradycją

Żyrafa Sophie jest kultową francuską zabawką, która powstała ponad 50 lat temu i do dzisiejszych czasów cieszy kolejne pokolenia nie tylko francuskich dzieci. Na rynku polskim gości od niedawna, ale spotkała się z pozytywnymi opiniami rodziców, którzy widzą, że dzieci znakomicie na nią reagują. Pozytywną opinię na jej temat wydał również Instytut Matki i Dziecka.

Zobacz jak wygląda produkcja żyrafy Sophie

Żyrafka do zabawy i gryzienia

zyrafa sophie do zabawy i gryzienia

Dzieci w wieku 3 miesięcy rozróżniają jedynie kontrastowe kolory, a ciemne cętki na jasnym ciele żyrafki skupiają ich uwagę. Zabawka stymuluje nie tylko wzrok, ale i słuch, ponieważ w jej wnętrzu umieszczono piszczałkę wydającą śmieszny dźwięk. Maluch stopniowo uczy się, że naciskanie żyrafki wywołuje określony dźwięk i zaczyna rozumieć związek przyczynowo-skutkowy, chociaż na początku odgłos służy wyłącznie pobudzaniu rozwoju słuchu. Żyrafa jest pokryta mięciutkim materiałem, który w dotyku przypomina skórę mamy, co wywołuje u maluszka poczucie bezpieczeństwa, a na dodatek stymuluje reakcje emocjonalne i uczy wykorzystywania zmysłu dotyku. Zabawka jest produkowana w 100% z naturalnej gumy pozyskiwanej z drzewa gumowego Hevea i dodatkowo pokryta farbą spożywczą, dzięki czemu dziecko może ją gryźć. Odstające elementy takie jak uszy, rogi i ogon czynią ją łatwą do chwytania ząbkami. Żyrafa to idealny gryzak, gdy dziecko ząbkuje. Naturalna guma ma też specyficzny i przyjemny zapach – dzięki temu dziecko łatwo identyfikuje zabawkę. Żyrafa Sophie ma kształt fantastycznie wpasowujący się w małe rączki. Długie nogi i szyją ułatwiają jej chwytanie, a wielkość wynosząca 18 cm została perfekcyjnie dopasowana. Jest lekka i nieduża, co sprawia, że maluchy mogą swobodnie się nią bawić.

Żyrafa Sophie gdzie kupić?

Żyrafę Sophie bez problemu kupimy w każdym większym sklepie internetowym

Sklep Cały dla Mamy

mamissima

fabrykawafelkowpl-logo-1448528548
Żyrafa Sophie – fantastyczny stymulator zmysłów
Oceń produkt
Share
Posts published: 47

One comment

  1. mama oli napisał(a):

    Ulubiony gryzaczek Mojej Oli 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyrights © 2017  Mamakupuje.pl